جمعه شبا بی قرارم
صفحه اصلی
My 360
My flickr
My music
My doxdo
My twitter
My del.icio.us
گاه نوشت های من
مکاتبه با بابا لنگ دراز

تعداد بازدیدکنندگان
778122


آخرین نوشته ها
آرشیو ماهانه
 

Locations of visitors to this page

جمعه 21 مهر‌ماه سال 1391
سرمایه گذاری در بورس؟!


آیا می‌توان در بورس سرمایه دار شد؟


آیا می‌دانید که اکثر کسانی که کار در بورس را به عنوان شغل انتخاب می‌کنند، در کار خود شکست می‌خورند؟

یکی از تحلیلگران بزرگ جهان در مورد Wall Street می‌گوید: «که 99 تا از 100 تایی که به Wall Street می‌روند شکست می‌خورند.» یعنی یک نفر در هر 100 نفر پیروز می‌شود.
البته این یک برآورد تقریبی است، اما کاملا گویای پیچیدگی این کار می‌باشد. پس بدانید که بازار، بر شما غالب است و شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری روی یک خط محافظه کارانه و روی تعداد کمی سهام انتخاب شده، پول به دست آورید.
اما چطور این کار را انجام می‌دهید؟ شما باید دانش این کار را داشته باشید. بدانید بدانید و بدانید. بیشتر از هر معامله‌گر دیگری. کشف کنید که چطور مردان موفق در بورس ثروتمند شدند، آن وقت شما هم چنان کنید. به یاد داشته باشید «دانش، قدرت است.»
W.D Gann، تحلیلگر و معامله‌گر بزرگ، می‌گوید: «آمار نشان می‌دهد که 98‌درصد تجار، دیر یا زود می‌بازند.پس چرا آنها تجارت می‌کنند ؟ بدلیل اینکه 2‌درصد آنها ثروتمند می‌شوند و آن پول را حفظ می‌کنند.چه کسی پول‌های از دست رفته را به دست می‌آورد؟ این پول‌ها به باد نمی‌رود، به ازای هر یک‌دلار از دست رفته، یک‌دلار به دست می‌آید.آنوقت شما باید از همان راهی معامله کنید که برندگان می‌کنند.
به یاد داشته باشید که هر زمان که شما مشغول خرید هستید، یک نفر در حال فروش است و بر عکس. اکثر مردمی که سهام می‌خرند، در انتها شکست می‌خورند. زیرا آنها حدس می‌زنند،اطلاعیه‌های روزنامه را دنبال می‌کنند و خبرهای اداره‌ها را جمع می‌کنند.
آنها سرمایه‌گذاری مطمئنی نمی‌کنند،آنها روی 10 تا 15‌درصد سرمایه خود ریسک می‌کنند.آنها تقریبا همیشه نزدیک قله‌های قیمتی می‌خرند، مطمئنا چیزی نمی‌تواند آنها را از باخت در امان دارد.
آنها دانش این کار را به دست نیاورده‌اند. چطور انتظار موفقیت دارند؟
این حرفه، یکی از سخت‌ترین شغل‌ها است و به واقع باید با آن مثل یک شغل برخورد کرد و نه یک بازی شانسی. اکثر مردم سهام را می‌خرند در حالی که در برخی بازارهای جهانی مثل Wall Street، می‌توان سهام را به فروش نیز رساند.
زمانی که شخصی پول خود را در خرید یک سهام و به موقع نفروختن آن، از دست می‌دهد، همیشه می‌گوید: «اگر فقط زمانی که باید، سهام را می‌فروختم، چقدر می‌توانستم سود کنم.»
در حال حاضر سهام‌ زیادی در بورس وجود دارد که شما برای یافتن و بررسی آنها، می‌توانید از طریق روزنامه‌های معتبر همین طور شرکت‌های کارگزاری، کمک بگیرید و می‌توانید این سهام‌ها را گروه‌بندی کنید.
اگر شما حرکت سهام‌ها را در یک گروه مشاهده کنید و آن را روی نوار ببینید، خواهید فهمید که سرمایه‌گذاری روی همه آنها برای شما غیرممکن است و شما به‌اندازه همه حرکت‌های آن سهام‌، پول ندارید.


=================================

با نوشته بالا تا حدود زیادی پاسخ سوال سارا خانم در خصوص سرمایه گذاری در بورس داده شد.

البته در حال حاضر بورس جذابیت های بالایی داره اما ریسک ها بالاست و برای بلند مدت هست.

با توجه به نقدینگی افسار گریخته جامعه و تورم روز افزون و بی ارزش ریال به نظر میرسه یکی از راههای حفظ دارایی و از دست ندادن ارزش اون تبدیل ریال به سکه و یا دلار هست.

دلار رو امنیتی کردن و تا حدودی توی این قیمت ها تثبیت شده. به نظر میاد دولت اهمیتی به افزایش سکه در بازار نقدی و آتی نمیده. البته تنها راه کاهش سکه اعلام پیش فروش سکه میتونه باشه که فعلا در حد شایعه است.

دلار اینروزها 3200-400 معامله میشه و سکه هم بالای 1250 هست.

واقعا سخته سرمایه گذاری در این قیمت ها انجام دادن.

تا زمانی که خبرهای خوبی از سوریه و قضیه هسته ای بیرون نیاد قیمت ها رو به پایین نیست مگر اینکه پیش فروش اعلام بشه!


دلار 3300

سکه 1270

نیم 620

ربع 315

آتی آذر 1480


زنده باد دکتر سهند!آهنگ If I were a boy  از Byonce  تقدیم به شما...