X
تبلیغات
زولا
جمعه شبا بی قرارم
صفحه اصلی
My 360
My flickr
My music
My doxdo
My twitter
My del.icio.us
گاه نوشت های من
مکاتبه با بابا لنگ دراز

تعداد بازدیدکنندگان
779045


آخرین نوشته ها
آرشیو ماهانه
 

Locations of visitors to this page

جمعه 28 مهر‌ماه سال 1391
Quebec


آسیاب بادی، با شکوهی هست. دوسش دارم!!نرخ  دلار  3700

سکه 1450

نیم سکه 710

ربع سکه 370

سکه آتی آذر 1700

سکه آتی دی 1790دورنمای اقتصاد ایران از دیدگاه دکتر سهند:


دورنمای خاصی نیست همه جا تاریکه چیزی دیده نمی شود کشتیمون هم خورده به یک کوه یخ و الان سوراخه. زبلها با قایقهای نجات در رفتند یا دارن در می رن. یک عده هم در حال تکه تکه کردن چوبهای کشتی هستند تا برای خود وسیله نجاتی بسازند. در کابین کاپیتان دعواست و هرکس دنبال مقصر کردن دیگریست. روی عرشه غوغاست. هرکسی به یک طرف می دود. ما هم واستادیم ویلون می زنیم که مردم استرسی نشوند. اگر خشکی دیدم خبرتان می کنم.

در مورد صادرات گفتید، این هم خالی از ریسک نیست. جنس را تحویل می دهید دیگه با خداست که پول را بدهند یا ندهند و دستمان به هیچ جا بند نیست. ولی اگر بدهند خوب است.

بطور کل در مورد وضعیت اقتصادی، بنظر من ما اگر دلاری به اقتصادمان نگاه کنیم ، از جنبه سیکل اقتصادی در منطقه ساعت 4 تا 6 قرار داریم. یعنی اوج رکود، بیکاری فزاینده، تورم در حداقل ممکن ( دلاری) ، قیمتهای سهام در حال کاهش و نزدیک به حداقلها در سالهای گذشته ( دلاری) ، مسکن در رکود و روند کاهشی ( دلاری) و رشد تولید ناخالص ملی منفی ( دلاری).

در این ناحیه از ساعت سرمایه گذاری، پیشنهاد اقتصاددانان ، حفظ پول و سرمایه گذاری در بازار پول است. به عبارتی ما با نگه داشت پول بهترین سرمایه گذاری را انجام داده ایم.مسلما منظور از پول ریال نیست.
اوراق قرضه و مشارکت نوعی سرمایه گذاری در بازار پول در این مقطع است. اما چون به اوراق قرضه و مشارکت ارزی و سپرده های مطمئن با سود ارزی یا به عبارت کاملتر به بازار پول واقعی نه ریالی دسترسی نداریم ، می توان از گزینه طلا استفاده نمود.

ساعت اقتصادی امریکا در ساعت 9 یا 10 است یعنی بیکاری در حال کاهش، رشد اقتصادی رو به مثبت ، تورم رو به افزایش و شاخص سهام در حال افزایش است. بنابراین در این مقطع می گویند که بهترین سرمایه گذاری ، کالاهای ارزشمند ضد تورمی مثل طلا است. گزینه بعدی در ساعت 11 ، املاک و مستغلات در امریکا است که خوب مسلما برای همه این امکان وجود ندارد.

بنابراین با پیش بینی رشد طلا به دلار بر اساس ساعت اقتصادی امریکا، ما می توانیم با سرمایه گذاری روی طلا هم از رشد ان به دلار بهره مند شویم و هم با توجه به لحاظ شدن قیمت دلار به ریال در قیمت طلای داخلی ، با توجه به ساعت اقتصادی خودمان حفظ پول کرده باشیم.


طلا با توجه به قابلیت نقد شوندگی بالا، حباب منفی در داخل، هزینه نگه داری کم (در یک صندوق کوچک امانات در بانک می توان تا ده میلیارد تومان طلا جای داد)، قابلیت جابجایی راحت بدلیل حجم کم در موقع لزوم و در نهایت به همان دلیل اصلی که گفتم یعنی لحاظ شدن تورم دلاری در ان و لزوم حفظ پول در مقطع فعلی گزینه اول بشمار می رود.

البته بنده توصیه خرید و فروش به هیچ کس نمی دهم ولی این مطلب بالا نگرش بنده به وضعیت فعلی است که موجب شده رویکرد بنده اگر پولی از کار بازرگانی حاصل می شود به سمت طلا باشد. البته هنوز که پولی حاصل نشده است و فعلا 50 عدد ربع سکه در شش ماه گذشته فرصت کردم که بخرم که همان را هم برای اینکه پول لازمم فروشنده ام!
ولی دلم به سود کردن دوستان خوش است. وقتی می بینم عزیزانی را با بازار بورس یا اتی یا ارز اشنا کردم و ایشان سرمایه خود را باهمت خود و استارت و هل اولیه اینجانب و جابجا کردن صحیح و به موقع چند برابر کردند احساس رضایت می کنم.


========================================

همانطور که بر اساس مدیریت و تصمیمات نادرست اخذ شده پیش بینی می شد، معاملات بازار اتی سکه که یکی از موفق ترین بازارهای مالی کشور بود ، رو به تعطیلی می رود. در جهت کمتر ابروریزی مساله، با بیان جمله سرور مشغول است حتی تابلوی قیمتها را هم از چشم ناظران مخفی کرده اند.


متاسفانه مشت نمونه خروار است و وقتی این چنین بلایی را بر سر سرمایه گذاران در اتی سکه اوردند قطعا دستشان برای بلای مشابه ولی به طرق دیگر بر سر فعالان بورس سهام هم باز است.

بهمین دلیل سرمایه گذاری که حتی از بورس سهام تا کنون ضربه نخورده است هم وقتی بورس اتی سکه را می بیند برای سرمایه گذاری در سهام با احتیاط عمل می کند.

اینگونه اقدامات ناامن کننده و اعتماد زدا ، اثرات بلند مدت دارد. مثل دوستی می ماند که برای شکل گیری ان چند سال زحمت باید کشید ولی بعد با یک اتفاق کوچک ممکن است به کل از بین برود.

برای بورس هم اینچنین است و برای شکل گیری اعتماد لازم برای جذب سرمایه خارجی یا داخلی ، چه بسا 5 سال یا 10 سال یا حتی یک نسل لازم باشد.

این صدمات و لطمات ، گرچه بخش مهمی از ان ناشی از شرایط اقتصادی روز است ولی قطعا با تدبیر درست و صحیح قبل از بروز مشکل در مورد بورس اتی و سهام می شد جلوی این اتفاقات ناگوار که همگی انها به زیان سهامدار یا سرمایه گذار جز تمام شده است گرفت.

بنظر می رسد برای سرمایه گذاری باید به دنبال بازاری دیگر برای یک بازه 3-4 ساله حداقل بود و بورس نمی تواند مامن مطمئنی برای سرمایه باشد.

البته منظور بازار دیگر ، بازار ارز نیست زیرا که ارز خریدن سرمایه گذاری نیست نگه داشت پول است


جمعه 21 مهر‌ماه سال 1391
سرمایه گذاری در بورس؟!


آیا می‌توان در بورس سرمایه دار شد؟


آیا می‌دانید که اکثر کسانی که کار در بورس را به عنوان شغل انتخاب می‌کنند، در کار خود شکست می‌خورند؟

یکی از تحلیلگران بزرگ جهان در مورد Wall Street می‌گوید: «که 99 تا از 100 تایی که به Wall Street می‌روند شکست می‌خورند.» یعنی یک نفر در هر 100 نفر پیروز می‌شود.
البته این یک برآورد تقریبی است، اما کاملا گویای پیچیدگی این کار می‌باشد. پس بدانید که بازار، بر شما غالب است و شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری روی یک خط محافظه کارانه و روی تعداد کمی سهام انتخاب شده، پول به دست آورید.
اما چطور این کار را انجام می‌دهید؟ شما باید دانش این کار را داشته باشید. بدانید بدانید و بدانید. بیشتر از هر معامله‌گر دیگری. کشف کنید که چطور مردان موفق در بورس ثروتمند شدند، آن وقت شما هم چنان کنید. به یاد داشته باشید «دانش، قدرت است.»
W.D Gann، تحلیلگر و معامله‌گر بزرگ، می‌گوید: «آمار نشان می‌دهد که 98‌درصد تجار، دیر یا زود می‌بازند.پس چرا آنها تجارت می‌کنند ؟ بدلیل اینکه 2‌درصد آنها ثروتمند می‌شوند و آن پول را حفظ می‌کنند.چه کسی پول‌های از دست رفته را به دست می‌آورد؟ این پول‌ها به باد نمی‌رود، به ازای هر یک‌دلار از دست رفته، یک‌دلار به دست می‌آید.آنوقت شما باید از همان راهی معامله کنید که برندگان می‌کنند.
به یاد داشته باشید که هر زمان که شما مشغول خرید هستید، یک نفر در حال فروش است و بر عکس. اکثر مردمی که سهام می‌خرند، در انتها شکست می‌خورند. زیرا آنها حدس می‌زنند،اطلاعیه‌های روزنامه را دنبال می‌کنند و خبرهای اداره‌ها را جمع می‌کنند.
آنها سرمایه‌گذاری مطمئنی نمی‌کنند،آنها روی 10 تا 15‌درصد سرمایه خود ریسک می‌کنند.آنها تقریبا همیشه نزدیک قله‌های قیمتی می‌خرند، مطمئنا چیزی نمی‌تواند آنها را از باخت در امان دارد.
آنها دانش این کار را به دست نیاورده‌اند. چطور انتظار موفقیت دارند؟
این حرفه، یکی از سخت‌ترین شغل‌ها است و به واقع باید با آن مثل یک شغل برخورد کرد و نه یک بازی شانسی. اکثر مردم سهام را می‌خرند در حالی که در برخی بازارهای جهانی مثل Wall Street، می‌توان سهام را به فروش نیز رساند.
زمانی که شخصی پول خود را در خرید یک سهام و به موقع نفروختن آن، از دست می‌دهد، همیشه می‌گوید: «اگر فقط زمانی که باید، سهام را می‌فروختم، چقدر می‌توانستم سود کنم.»
در حال حاضر سهام‌ زیادی در بورس وجود دارد که شما برای یافتن و بررسی آنها، می‌توانید از طریق روزنامه‌های معتبر همین طور شرکت‌های کارگزاری، کمک بگیرید و می‌توانید این سهام‌ها را گروه‌بندی کنید.
اگر شما حرکت سهام‌ها را در یک گروه مشاهده کنید و آن را روی نوار ببینید، خواهید فهمید که سرمایه‌گذاری روی همه آنها برای شما غیرممکن است و شما به‌اندازه همه حرکت‌های آن سهام‌، پول ندارید.


=================================

با نوشته بالا تا حدود زیادی پاسخ سوال سارا خانم در خصوص سرمایه گذاری در بورس داده شد.

البته در حال حاضر بورس جذابیت های بالایی داره اما ریسک ها بالاست و برای بلند مدت هست.

با توجه به نقدینگی افسار گریخته جامعه و تورم روز افزون و بی ارزش ریال به نظر میرسه یکی از راههای حفظ دارایی و از دست ندادن ارزش اون تبدیل ریال به سکه و یا دلار هست.

دلار رو امنیتی کردن و تا حدودی توی این قیمت ها تثبیت شده. به نظر میاد دولت اهمیتی به افزایش سکه در بازار نقدی و آتی نمیده. البته تنها راه کاهش سکه اعلام پیش فروش سکه میتونه باشه که فعلا در حد شایعه است.

دلار اینروزها 3200-400 معامله میشه و سکه هم بالای 1250 هست.

واقعا سخته سرمایه گذاری در این قیمت ها انجام دادن.

تا زمانی که خبرهای خوبی از سوریه و قضیه هسته ای بیرون نیاد قیمت ها رو به پایین نیست مگر اینکه پیش فروش اعلام بشه!


دلار 3300

سکه 1270

نیم 620

ربع 315

آتی آذر 1480


زنده باد دکتر سهند!آهنگ If I were a boy  از Byonce  تقدیم به شما...پنج‌شنبه 6 مهر‌ماه سال 1391
Rolling in the deep


سلام...

در این دنیا اگر زیادی مهربان باشی ضرر  میکنی!

بگذریم...

خانم عادله صدای گیرایی داره....


آهنگ زیبای Rolling In The Deep از Adele رو از اینجا  دانلود کنید...


===============================

شاخص بورس در روز تاریخی 5 مهرماه با 659 واحد رشد 28000 هزار واحد رو زد!

دلار 2700

سکه 1070

نیم سکه 537

آتی دی ماه 1200پرتفوی حال حاضر


غبشهر

وبملت

مارون

آ س پ

وتوشه

وبهمن

فولاد

کچاد

ملت

حفاری

بموتو

سکرما

شفارس

یه کوچولو هم سکه و دلار