X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
جمعه شبا بی قرارم
صفحه اصلی
My 360
My flickr
My music
My doxdo
My twitter
My del.icio.us
گاه نوشت های من
مکاتبه با بابا لنگ دراز

تعداد بازدیدکنندگان
777061


آخرین نوشته ها
آرشیو ماهانه
 

Locations of visitors to this page

چهارشنبه 20 خرداد‌ماه سال 1383
چرا دست به کار نمیشی؟!یک لحظه
آفتاب خاطره ، یک هفته باران را از بین می برد ! 

روزی پسری که از لحاظ قیافه و تیپ چیزی کم نداشت ، با تعجب  به یک سالک گفت که دختری خوش سیما با شرایط عالی که همه آرزوی همسری اش را داشتند ، با پسری قد کوتاه و چروکیده ازدواج کرده است و هیچ چیز جذابی در تیپ و قیافه او وجود ندارد . آن پسر خوش سیما می خواست بداند چراهمیشه  انگور رسیده و عالی نصیب شغال می شود . جنس های خوب بازار زندگی به چنگ افرادی می افتد که پشیزی ارزش ندارد!  نکته جالب این است که  الان آن پسر بدقیافه و ... مدعی است که چون بهترین بوده پس بهترین قسمت کیک هم نصیبش شده است .

سالک به پسر گفت : فرزند خوب ! آیا متوجه شده ای چه اتفاقی افتاده است؟

 

انسان های توانا ، لایق و شایسته  ، خودشان را کنار کشیده اند و در ذهن خویش به توهم بازی مشغول شده اند و افراد بی مایه و ناتوان میدان را خالی دیده اند و به عرض اندام مشغول شده اند  و از همه جالبتر اینکه همین ناتوان های به ظاهر بی لیاقت ، برای خود بهترین صفات  و ارزش ها را نیز کنار گذاشته اند و بقیه را از خود پایین تر و ناتوان تر می دانند و می خوانند و می نامند.

 

اگر همین الان به سراغ آن دختری که دوستش داری و انتخابش کرده ای نروی ، مطمئن باش در آینده ای نه چندان دور مردی با شرایط بسیار پایین تر از تو آن دختر را به همسری می گیرد . همیشه این بهترین ها نیستند که چیزی گیرشان می آید ، بلکه آنهایی برنده اند که دست به کار می شوند و حرکتی را انجام می دهند . حرکتی که انجام می دهی مهم نیست ، بلکه مهم آن است که یکجا ننشینی و دست روی دست نگذاری . برای کشف این حقیقت که بهترین قسمت کیک ، همیشه نصیب بهترین های واقعی نمی شود ، کافی است کمی در احوال ، رفتار ، کردار ، گفتار و اوضاع بهترین هایی که سراغ داری دقیق شوی ، خواهی دید که بهتر از آنها در گوشه و کنار بسیار زیادند و تنها مزیت این افراد به ظاهر موفق این است که اهل عمل و اقدامند و برای روبرو شدن با مشکلات و سختی ها و شکار فرصت ها از بقیه پیش قدم ترند .

 

شاید این نکته برایت سنگین باشد ، اما از من بپذیر که همه بهترین هایی که الان بهترین جایگاه ها و فرصت ها را در اختیار دارند ، تقلبی اند و بهتر از آن افرادی مثل تو و امثال تو هستند که فقط چون جا زده اید و خودتان را باخته اید و ترسانده شده اید ، میدان را برای عرض اندام آنها خالی گذاشته اید .

 

مقابل بهترین سخنرانان و آواز خوان ها بایست و قرص و محکم برایشان صحبت کن ! خواهی دید که کنار می روند و میدان را به تو واگذار می کنند . مقابل همه شاگرد اول ها و نوابغ کلاس بایست و مقتدر و استوار ، نظر خود را مطرح کن ! خواهی دید که ناگهان چراغ نبوغ آنها خاموش می شود و به تو التماس می کنند که به آنها اجازه دهی از مقابلت فرار کنند!

 

مقابل کسانی که مدعی اند بهترین مدیران هستند بایست و در چشمانشان خیره شو و حرفهایشان را همین طوری مپذیر ، خواهی دید که حتی از مدیریت جمع خانواده خود نیز عاجزند! فرزند خوب من ، بهترین وجود ندارد و سالک معرفت از چیزی که وجود ندارد هرگز نمی ترسد!


    هان ای دل پوسیده من عبرتش آموز            سیبی که به هنگام نچینند بگندد

احتمال زیاد برای همون پیش اومده این مسئه ! برای شما پیش نیومده؟!

راستش می خواستم اینبار مطالب دیگه ای  توی وبلاگ بزارم اما خوب تصمیم عوض شد !